Tantuni Sipariş Köseköy | 0(531) 828 0041

Tantuni Sipariş Köseköy

Tantuni Sipariş Köseköy

Tantuni Sipariş Köseköy lezzet dünyasına hoş geldiniz. Bu güzel ve nezih ilçenin dört bir köşesinde farklı restoran ve fast food işletmeleri ile karşılaştığınızda, özellikle en nezih ve genç yapısı ile Kartepe fast food restoran tercihi Kartepe Tantuni olarak kabul edilebilir.

Kartepe Tantuni, Kocaeli sınırları içinde İzmit’e 10 dakika bir mesafede bulunmak ile birlikte Mersin’in meşhur tantuni lezzetini ve bunun yanında et köftesi, tavuk dürüm gibi birçok farklı fast food lezzetini menüsünde bulundurmaktadır.

Hızlı ve Lezzetli

Her zaman hızlı ve lezzetli bir yapıya sahip olan restoranımızda Mersin’in efsane tantuni lezzetini Kocaeli’nin merkezinde tıpkı Mersin’de yemiş gibi tatma imkanınız yer alır.

Özellikle soğuk kış aylarının baş gösterdiği dönemlerde Kartepe Tantuni en avantajlı noktada Kartepe Köseköy yemek sipariş hizmetleri ile ön plana çıkmaktadır. Hem kendi sistemimizde sayfamız üzerinden hem de Yemek Sepeti sistemi üzerinden verilebilecek siparişler ile sizlere tantuni lezzeti ulaştırılmaktadır.

Kartepe Kösekoy Yemek

Bu sayede hem et tantuni hem tavuk tantuni gibi farklı seçeneklerde hem de et köftesi gibi menülerde Köseköy yemek sepeti alternatiflerini değerlendirebilirsiniz.

Yılın 365 günü gece saat 02.00’a kadar aynı tempoyla ve aynı lezzetle devam eden hizmetlerimizde Köseköy tantuni sipariş için sadece bir telefon ile veya uygulama üzerinden bize ulaşmanız gayet kolay olacaktır. İstasyon Mahallesi gibi merkezi bir noktada bulunduğumuz için 5 kilometre mesafe içerisinde bulunan her noktaya en kısa sürede siparişlerinizi kolayca yetiştirebiliyoruz.

Kartepe’de Yemek Nerede Yenir?

Kartepe özellikle turistik yapısıyla dünyanın tanıdığı bir bölge olmak ile birlikte kış turizminde de Türkiye’nin en yoğun bölgelerinden birisidir. Hem yerel yönetimler hem de özel işletmeler tarafından desteklenen bir şekilde Kartepe’de turizm çok yoğun olarak işleyen bir sektör oluşturmaktadır.

Bu nedenle kışın özellikle kar ve kar sporları turizmi yazın da doğal güzellikler ve serin bir hava için bölge tercih edilmektedir. Dört mevsim İstanbul, Bursa, Kocaeli, Ankara veya Türkiye’nin diğer kentlerinden kolaylıkla ulaşım imkanı bulunan Kartepe, tarih içerisinde de Hititlerden Osmanlı’ya ve Türkiye Cumhuriyeti’ne kadar birçok medeniyetin sınırlarında yer almıştır.

Turistler İçin Kayak Öncesi Tantuni

İster turistik anlamda ister yerleşik olarak Kartepe ilçesinde ve Kocaeli bölgesinde yer aldığınızda da Kartepe fast food restoran tercihleri size hızlı yemek için önemli bir avantaj sağlayabilir. Bu tercihler arasında da her zaman güvenilir Mersin tantuni lezzetiyle Kartepe Tantuni tercih edilebilir.

Tantuni gündelik olarak ister gündüz ister gece saatlerinde veya akşam yemeği için hem doyurucu hem lezzetli hem de faydalı yapısı ile en keyifli yemek türlerinden birisidir. Mersin usulü ile ta ki eski zamanlarda yani Yörüklerden gelen kültür ile hazırlanan tantuni, halen biftek eti ile veya tavuğun en yağlı kısımlarıyla ince ince doğranarak özenle pişirilir. Bu muhteşem lezzete kolayca ulaşmak açısından da Köseköy tantuni sipariş hizmetlerinde Kartepe Tantuni size büyük bir fayda sağlayacaktır.

Tantuni Lezzeti

Tantuni denildiğinde birçok kişinin aklına lezzetli ekmek arası fast food bir ürün gelse de aslında tantuni çok eski bir tarihe de sahiptir. Çünkü Yörük kültüründen bu yana Türk sofrasında bulunduğu düşünülmek ile birlikte bazı kaynaklarda da bir Türkmen yemeği olduğu ifade edilmektedir.

Anadolu’da bilinen kökenleri Mersin ilinde yer almak ile birlikte de bugün halen Mersin denildiğinde birçok kişinin akla tantuni gelmektedir. Yine Kartepe ilçesine uğrayan herkesin ve hatta Kocaeli merkezinde bulunan herkesin de aklına Kartepe fast food restoran olarak Kartepe Tantuni gelmektedir.

Tantuni ilk günlerinden itibaren lavaş ekmek içerisinde dürüm olarak servis edilmiştir ve bugün Mersin ile birlikte Tarsus ya da Antakya gibi bölgelerde de çok meşhur bir yere sahiptir. Ancak Mersin ile Antakya yöreleri arasında pişirme ve sunum şekilleri değişmiş olsa da Mersin tantunisi ince biftek etinin doğranması ile hazırlandığı için daha özel bir lezzet sağlar.

Tantuni Tarihi

Tarih boyunca hem fakir hem zenginin bir araya geldiği tantuni sofraları aslında bir zamanlar fakir yemeği olarak kabul edilirken, sonrasında en lüks lokantalarda dahil sunulmaya başlanmıştır. Tantuni kültürü Türkiye’de 1980’li senelerde Mersin’den Türkiye yayılmaya başlarken, günümüzde neredeyse 81 vilayette Mersin tantunisi üretimi gerçekleştirilmektedir.

Kocaeli merkezi ve Kartepe ilçesi bölgesinde de Kartepe Tantuni bu konuda meşhur bir yere sahip olmuştur. Hızlı bir şekilde gelişen işletmemiz, Köseköy yemek sepeti siparişleri arasında da tantuni lezzeti ile hem tavuk hem et ürünlerini sizlere ayrı ayrı sunmaktadır.

Tantuni Sunumu

Tantuni kültürüne bakıldığında sıcak bir şekilde sunulan bu yemek için Mersin’de iki çeşit sunum bulunmaktadır. Bunlardan birisi hiç kuyruk yağı kullanılmadan sadece biftek eti ile hazırlanır ve aslında buna tantuni değil biftek adı verilmektedir.

Bilinen gerçek tantuni tarifinde ise biftek etinin içine kuyruk yağı katılır ve bu hazırlanan et tantuni olarak adlandırılır. Firmamız tarafından Kartepe Köseköy yemek sipariş hizmetlerinde sizlere sunulan ürünlerde de hem biftek hem tantuni lezzeti yer almaktadır. Mersin’deki eski hikayelere bakıldığında tantuni kaşığa yapışan et parçalarının pişirilen tencereye düşürülmesi için kenarına vurulması ile ortaya çıkan sese verilmiş isimdir.

Eski zamanlarda Mersin merkezinde Arap ve Yörük toplumları yoğun bir şekilde yerleşik olmakla birlikte Hasan isminde bir kişinin eti uzun süre muhafaza etmek açısından haşladığı ve tezgahta yağ içerisinde kavurarak özellikle lise öğrencilerine sunduğu ifade edilir. Dürüm şeklinde sunduğu bu etin yanında domates, maydanoz, soğan kullanması ile birlikte bugüne kadar ulaşan bu lezzet elde edilmiştir.

Köseköy Yemek Sepeti

Köseköy yemek sepeti siparişlerinde sizlere sunduğumuz bu tantuni lezzeti tıpkı anlatılan bu eski dönemlerde Tantunici Hasan’ın tencerenin kenarına vurarak çıkardığı tan tun sesleri ile günümüze ulaşan tantuni lezzeti doğmuştur. Birçok kişi bu hikayeyi inandırıcı bulmasa da tantuni kelimesinin kökeni üzerine bilinen en güçlü hikayeler arasında bu yer almaktadır.

Aslında tantuni kelimesinin Arapçadan geldiği ve değişime uğrayarak, 15. yüzyıl sonlarında Osmanlı İmparatorluğu zamanında İçel’in Silifke nahiyesinde değişim gösterdiği ifade edilir. Çünkü bu bölgede eski zamanlarda Moğol halkların yaşadığı ve Moğollar için atıştırma kelimesinin o dönemde “tamturi” anlamına geldiği ve bu kelimenin günümüze kadar tantuni kelimesine evirilmiş olduğu düşünülmektedir.

Özel Bir Lezzet

Tantuni ismi her nereden gelirse gelsin ve tarihi ne kadar eskiye uzanırsa uzansın Anadolu’nun bilinen en eski ve en lezzetli yemeklerinden birisidir. Bu özel yemeğin Türkiye’de her noktada keyifle tüketildiği düşünülürse, Köseköy tantuni sipariş açısından da firmamızı tercih ederek, bu özel lezzete ulaşabilirsiniz.

Bugün ister sadece kış turizmi sırasında Kartepe’de bulunan veya yıl boyuncu Kartepe’de ikamet eden herkes Kartepe Köseköy yemek sipariş için tantuni lezzetini tereddütsüz şekilde seçmektedir. Aslında başlıkta ifade edilen soruya bakıldığında da Kartepe’de yemek nerede yenir sorusunun cevabı için Kartepe fast food restoran olarak Kartepe Tantuni ifade edilebilir.

Hem işletmemizde nezih tantuni lezzetine yerinde ulaşabilir hem de istediğiniz her an gece saat 02.00’a kadar siparişlerinizi motor kurye teslimatı ile hızlı bir şekilde temin edebilirsiniz. İstediğiniz her an Köseköy tantuni sipariş vermek için Yemek Sepeti üzerinden veya telefon numaramız üzerinden bize ulaşmanız mümkündür.

Kartepe Köseköy Yemek Nerede Yenir?

Köseköy Mahallesi, Kartepe denildiğinde en özel noktalardan biri olarak merkeze çok yakındır ve Kartepe’de turistik alanların hemen yanı başında bulunmaktadır. Kartepe’de turistik alanlara bakıldığında da özellikle kayak merkezi en önemli nokta olarak görülebilir.

Yurt içinde Türkiye’nin dört bir tarafından hatta dünyanın genelinden misafir alan bu kayak merkezinde muhteşem pistlerde ve otellerde konaklama imkanları ile keyifli zamanlar geçirilmektedir. Keyifli bir tatil için yerli yabancı turistlerin tercih ettiği Kartepe’de Köseköy yemek sepeti tercihlerine bakıldığında da Kartepe Tantuni kolaylıkla görülebilir.

Bu anlamda Kartepe tatiliniz sırasında isterseniz kayak merkezinde isterseniz kaldığınız farklı noktalarda tantuni lezzetini işletmemizden almanız mümkündür. Bu sayede paket servis ile birlikte size ulaştırılan et tantuni, tavuk tantuni, yoğurtlu tantuni, et köftesi veya farklı lezzetleri ayrı ayrı deneyebilir ve doyurucu menüler alabilirsiniz.

Maşukiye Tantuni Sipariş

Kartepe Köseköy yemek sipariş hizmetleri sayesinde bizlere hemen ulaşın.

Güzel bir lezzet için Mersin tantunisi her zaman tercih edilebilir.

Bu açıdan güvenilir bir işletme olarak Kartepe Tantuni tercih edildiğinde de Kartepe Köseköy yemek sipariş için dürüm veya sandviç çeşitleri ile et ya da tavuk tantuni veya köfte gibi diğer lezzetler seçilebilir. Hem web sayfamızdan hem de İnstagram hesaplarımızda kolaylıkla incelenebilir.

Köseköy Yemek Sipariş Tavsiyesi

Bu açıdan da örneğin Köseköy tantuni sipariş kapsamında birçok kişi en doğru tavsiye olarak Kartepe Tantuni işletmesini görmektedir. Kartepe Tantuni olarak sizlere Mersin yöresinin efsane tantuni lezzetini kapıya kadar sunan bir hizmet sağlıyoruz. Verdiğiniz her sipariş motor kuryelerimiz tarafından size en hızlı şekilde ulaştırılırken, ödeme kapsamında de isterseniz peşin isterseniz kredi kartı ile veya internetten ödeme gibi birçok avantajımız bulunuyor.

tantuni-siparisi-kosekoy
tantuni-siparisi-kosekoy

Yemek Sepetinde Biz

Kolaylıkla Köseköy yemek sepeti listesi içerisinden Kartepe Tantuni seçilerek, özel lezzetlerimize ulaşmak mümkün olmaktadır.

Kartepe fast food restoran açısından birçok kişiye işletmemizi kolaylıkla tavsiye edebilirsiniz. Çünkü önceliğimiz sizler için en temiz et ve tavuk ürünlerinin tercih edilmesi yer alır.

Tantuni için baharatlar, sebzeler ve lavaş konusunda da en nitelikli tercihler sağlanır. En lezzetli tantuni için iletişime geçiniz.

Köseköy Tantuni Siparişi

Bugün Köseköy tantuni sipariş işlemlerinde de birçok kişi bu tavsiyeleri göz önünde bulundurarak mutlaka doğru işletmeyi seçmeyi istemektedir. Bu açıdan Kartepe Köseköy yemek sipariş için doğru yerdesiniz.

Yılın 12 ayı boyunca motor kurye hizmetlerimiz devam etmektedir.

Köseköy yemek sepeti siparişlerinde de baharat tercihlerinizi unutmayın. Soğan, domates, maydanoz bulunup bulunmaması…

Efsane Bir Tad Mutlaka Deneyin!

Kartepe merkezinde kurulmuş olan işletmemiz çok kısa bir zamanda büyük bir kalite elde etmiştir. Ve bu sayede de sizlere tantuni lezzetleri sunarak kentte bir kültür oluşturmuştur. Bu sayede de günün ilerleyen saatlerine kadar Köseköy tantuni sipariş sizlerle..:)

Küçücük ve incecik doğranmış etlerin sac üzerinde sıcak yağ ile kavrulması sayesinde hazırlanan dürümler, damaklarda kalan eşsiz bir tat ve muhteşem bir koku ortaya çıkarır.

Kartepe İstasyon Mahallesi Yemek Siparişi

Yani Kartepe fast food restoran tavsiyesi talep edildiğinde de Kartepe Tantuni sayesinde doğru işletmenin önerilmesi mümkün olacaktır. Bizi tavsiye etmeyin unutmayın. İnstagram adresimiz: @kartepetantuni

Sipariş için: 0 (531) 828 00 41 no’lu telefondan sipariş verebilirsiniz. Ev ve iş yerlerine paket servisimiz bulunmaktadır.

Bir cevap yazın