kosekoy-tantuni-siparis
kosekoy-tantuni-siparis

Köseköy Tantuni Sipariş

Kartepe, Kocaeli’ye bağlı ve Maşukiye’ye 16 km ve İstanbul’a 1 saat uzaklıkta olan bir ilçe. Kış aylarında özellikle merkezi bölgelere yakınlığı ve kış sporlarına elverişli muhteşem doğasıyla turistleri kendine çeken harika bir kış turizmi merkezi. Turizm merkezi olarak adlandırılan bir bölgede de olmazsa olmazlardan biri tabii ki güzel yemek!

Kartepe’de Yemek

Ailenizle veya arkadaşlarınızla Kartepe’ye tatile gittiyseniz, her tatil sever gibi güzel yiyeceklerin de tadına bakmak isteyeceksinizdir. Kartepe’de, sipariş verebileceğiniz ve oldukça lezzetli birçok mekân var. Bu mekanların çoğunu Kartepe’ye bağlı Köseköy’de bulmanız mümkün. Özellikle bir tantuni severseniz beklentilerinizi kesinlikle karşılayacak hem lezzetli hem nezih bir mekân olan Köseköy tantuni sipariş tercih ederseniz sizi kesinlikle tatmin edecek bir işletme.

Buraya gelen turistlerin en çok tercih ettiği fast food restoranlarından biri olan Kartepe Tantuni, Kocaeli sınırları içinde, merkeze 10 dakika mesafede bulunmakla birlikte Mersin’in meşhur tantuni lezzetini sizlerle buluşturuyor. Tabii ki tek seçeneğiniz tantuni değil. Tantuninin yanında et köftesi, tavuk dürüm gibi birçok lezzeti de menüsünde barındırıyor.

Hız ve lezzeti kendine prensip edinmiş Kartepe Tantuni’de Mersin’in efsane tantuni lezzetini Kocaeli merkezde, sanki Mersin’de yiyormuşsunuz gibi tadabilirsiniz.

Özellikle soğuk kış aylarında Kartepe Tantuni, en avantajlı konumda, Köseköy’de yemek sipariş hizmetleriyle ön plana çıkmaktadır. Hem kendi sistemimiz hem yemeksepeti üzerinden vereceğiniz siparişlerle muhteşem lezzetlerimizi sizlere ulaştırmaktayız.

Köseköy Tantuni Siparişi Vermek

Köseköy yemeksepeti üzerinden hem et tantuni hem tavuk tantuni hem de et köftesi gibi seçeneklerimizi değerlendirebilir, menümüze bakarak alternatifleri öğrenebilirsiniz.

Yılın 365 günü, gece saat 02.00’a kadar aynı özveri, tempo ve lezzetle sizlere hizmet etmeye devam ediyoruz. Kartepe Tantuni olarak Köseköy’de vereceğiniz siparişlerde bir telefon veya bir tık kadar sizlere yakınız. İstasyon Mahallesi gibi merkezi bir konumda bulunduğumuzdan 5 kilometre mesafe içerisinde bulunan her noktaya olabilecek en kısa sürede siparişlerinizi teslim ediyoruz.

Kartepe’de Yemek Nerede Yenir

Kartepe turistik yapısı ve muhteşem doğasıyla tüm dünyanın tanıdığı bir bölge olmakla beraber özellikle kış turizminde yerli turistin en çok tercih ettiği, en yoğun bölgelerden biridir. Kartepe’de turizm hem yerel hem özel işletmelerin desteğiyle çok yoğun işleyen bir sektördür.

Bu nedenle kışın özellikle kar ve kar sporları turizmi, yazın da doğal güzellikleri ve serin havasıyla bölge çokça tercih edilmektedir. Yılın her zamanı, muhteşem konumu sayesinde İstanbul, Bursa, Kocaeli, Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin tüm kentlerinden ziyaretçileri ağırlamaktadır. Tarih içerisinde de Hititlerden Osmanlı’ya kadar birçok medeniyet bu sınırlar içerisinde yaşamıştır.

İster turist olarak gelmiş olun ister Kartepe ve Kocaeli bölgesinde yaşıyor olun Kartepe fast food restoran tercihleri sizlere hızlı, lezzetli ve kaliteli yemek için önemli bir avantaj sağlayacaktır. Bu tercihlerin başında da her zaman güvenebileceğiniz Kartepe Tantuni, harika lezzetleriyle tercih edilebilir bir restoran olacaktır.

Tantuni’nin Tarihçesi

Tantuni’nin çıkışı Yörük kültürü veya Türkmen kültürü olarak bilinmektedir. Tantuni’nin merkezi Mersindir. Lavaş ekmeğinde dürüm olarak servis edilen tantuni, Antakya’da da meşhur hale gelmiş bir yemek türüdür.

Antakya tantunisi satır kıymadan hazırlanırken, Mersin tantunisi ise ince doğranmış kuşbaşı etten hazırlanmaktadır. Etin kalkan üzerinde serilip kılıç yardımıyla kesilmesi Yörük kültürünü işaret etmektedir. Tantuni tüm gelir düzeyindeki insanların ortak paydasıdır. Tantuninin halk arasında yaygın bir yemek olarak benimsenmesi 1980’li yıllara dayanmaktadır.

Kiminin ana yemek, kiminin ara sıcak kiminin ise yemekten sonra bile tercih ettiği bir yemek türüdür. Mersin kültürüne göre içinde kuyruk yağı olmayan dürüme Biftek, kuyruk yağı eklenen dürüme ise tantuni denir.

Tantuni ismini kesin olmayan bir söylentiye göre ustaların kaşığa yapışan etleri, tepsiye ya da tencereye düşürmek için vurdukları sesten almıştır. Hikayesi şu şekildedir:

O yıllarda Mersin nüfusunun çoğunu Araplar ve Yörükler oluşturmaktaydı. Bir kişi etin çabuk bozulmasını önleyebilmek için eti haşlar ve bir okulun yanına tezgahını kurdu. Yapmak istediği önceden haşlanan etleri yağda kavurup öğrencilere satmaktı. Dürüme biraz soğan, domates ve maydanoz ekleyerek lezzeti zenginleştirdi. Henüz adı konmayan bu yiyeceği yapan adama öğrenciler “her geçtiğimizde kaşığı vurarak tan tun sesler çıkartıyorsun, ne satıyorsun?” derler. Çıkan ses adama ilham verir ve adını “tantuni” koyar.

Anadolu’da bilinen kökenleri Mersin ilinde yer alır ve bugün hala Mersin denildiğinde birçok kişinin aklına tantuni gelir. Kartepe ilçesine uğrayan herkesin hatta Kocaeli merkezde bulunan herkesin de aklına Kartepe fast food restoran denince Kartepe Tantuni gelmektedir.

Kocaeli merkezde ve Kartepe ilçesi bölgesinde Kartepe Tantuni, tantuni konusunda oldukça meşhur bir yere sahiptir. Hızlı bir şekilde gelişen işletmemiz, Köseköy tantuni sipariş arasında da tantuni lezzeti ile hem tavuk hem et ürünlerini sizlere ayrı ayrı sunmaktadır.

Tantuni kültürüne göre sıcak bir şekilde, dürüm olarak sunulan bu yemek için Mersin’de iki çeşit sunum bulunmaktadır. Bunlardan biri kuyruk yağı kullanılmadan sadece biftek eti ile hazırlanır ve aslında buna tantuni değil biftek adı verilir.

Bilinen gerçek tantuni tarifinde ise biftek etinin içine kuyruk yağı katılır ve bu hazırlanan et tantuni olarak adlandırılır. Firmamız tarafından Kartepe Köseköy yemek sipariş hizmetlerinde sizlere sunulan ürünlerde de hem biftek hem tantuni lezzetlerimiz yer almaktadır.

Tantuni, Anadolu’nun bilinen en eski ve en lezzetli yemeklerinden birisidir. Bu özel yemeğin Türkiye’de her noktada keyifle tüketildiği düşünülürse, Köseköy tantuni sipariş seçeneklerinizde de firmamızı tercih ederek, bu özel lezzete güvenle ulaşabilirsiniz.

Bugün ister sadece turist olarak Kartepe’de bulunan, ister yıl boyunca Kartepe’de ikamet eden herkes Kartepe Köseköy yemek siparişi için tantuni lezzetini tereddütsüz bir şekilde seçmektedir. Kartepe’de yemek nerede yenir sorusuna cevap arıyorsanız Kartepe fast food restoranı olarak Kartepe Tantuni’yi içiniz rahat bir şekilde tercih edebilirsiniz.

İşletmemizde hem muhteşem tantuni lezzetine yerindeymiş gibi ulaşabilir hem nezih mekanımızın tadını çıkarabilir hem de istediğiniz her an gece saat 02.00’a kadar siparişlerinizi motor kurye ile hızlı bir şekilde teslim alabilirsiniz. İstediğiniz her an Köseköy’de tantuni sipariş vermek için yemeksepeti üzerinden veya telefon numaramızdan bizlere ulaşmanız mümkündür.

SİZDE HEMEN ŞİMDİ SİPARİŞ VERİN!