kartepe-tantuni-siparisi
kartepe-tantuni-siparisi

Kartepe Tantuni

Tantuni denilince Mersin akla gelir ama Mersin’in meşhur tantunisini orijinal lezzeti ile Kartepe’de de bulabilirsiniz. Ancak lezzeti benzersiz, keyfi tarifsiz Tantuni’yi biraz daha yakından tanımadan sipariş etmeyin deriz ya da siz siparişinizi verin ve keyifle Tantuni’nin hikâyesini okuyun. Kartepe Tantuni sipariş verme rahatlığı ile lezzeti evinize kadar getirebilirsiniz. Hızlıca bir Tantuni’yi tanıyalım şimdi.

Tantuni nedir? 

Tantuni, bir tür dürüm çeşididir. Daha doğrusu, dürüm şeklinde yenen, yöresel bir tarif… Mersin bölgesine has tarifte iki farklı çeşit olduğunu görüyoruz. Sadece et kullanıldığı gibi, etin yanında kuyruk yağının da kullanıldığı alternatifler var. Sipariş verirken buna mutlaka dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca yoğurt da Tantuni’nin lezzetine lezzet kattığından son dönemlerde Tantuni kültüründe önemli bir yer edindi. Bu şekilde de mutlaka denemelisiniz. Kartepe Fast Food restoranı arıyorsanız da, öyle çok macera aramanıza gerek yok. Tantuni sipariş edin, lezzetinden emin olduğunuz yemekler tercih edin.

Tantuni nasıl yapılır? Kartepe tantuni siparişi nasıl verilir?

Müthiş bir hazırlık süreci var. Tantuni’yi Tantuni yapan hazırlık aşamaları, tam da ağız sulandıran cinsten. Öncelikle etler çok küçük olacak şekilde kuşbaşı olarak doğranıyor ve haşlanıyor. Ancak tercih edilen etin dana eti olması, yağ ve sinirlerinden ayrılmış olması önemli bir püf nokta. Haşlanan etler, kızdırılan saç üzerinde yağ ve toz biber ile harmanlanıyor. Saçta pişme süresinde azar azar su ile etler destekleniyor ve hem yumuşaklığını, hem de lezzetini muhafaza etmiş oluyor. Klasik olarak bu aşamadan sonra pişen et çeşitli yan ürünler ile tamamlanıp dürüm halini alıyor. Sumaklı ve maydanozlu soğan piyazı lezzetine lezzet katarken, domates ve baharatlar da lezzeti doruk noktasına ulaştırıyor. Beraberinde acı biber turşusu ise olmazsa olmazdır. Bu yemeğin adabı acı biber turşusu ile yenilmesindedir.

Tantuni ne zaman yenir?

Tantuni yemek için belli bir zamana ya da bir bahaneye ihtiyacınız yok aslında. Geleneksel olarak Mersin ve çevresinde neredeyse günün her saatinde Tantuni tüketilir. Siz de pratik ama lezzetli bir şeyler yemek istediğinizde Kartepe Tantuni sipariş hattından sipariş verebilirsiniz. Misafirlerinizi lezzetli sofralarla ağırlamak istediğinizde de tercih edebilirsiniz. Gece acıkmalarınızda dahi Tantuni yemek için geçerli bir sebebe sahip olmuş olacaksınız. Kısacası Tantuni yemek için bir zaman, sebep ya da ritüele ihtiyacınız yok. Her istediğinizde hem lezzetli hem de kaliteli et tüketmekten gelen sağlıklı bir yemek keyfi yaşayabilirsiniz.

Kartepe’de Yemek Nerede Yenir? 

Kocaeli’nin Kartepe ilçesi, özel bir lezzete ev sahipliği yapıyor. Mersin’in meşhur lezzetli dönerini ayağınıza kadar getiriyor. Bu durumda Kartepe’de yemek nerede yenir sorusunun cevabı da çok açık aslında. Bölgenin genel yapısına baktığımızda, kayak imkânı ve muhteşem doğası ile akıllarda yer edindiğini görüyoruz. Çok sayıda yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği bu alanda, çoğunlukla yemek yenilecek güvenilir, kaliteli ve lezzetli adresler aranıyor. Ancak bilmelisiniz ki, Kartepe Tantuni lezzeti ayağınıza getiriyor. Kartepe’de yemek nerede yenir diye çok fazla düşünmeden doğrudan sipariş oluşturabilirsiniz. Bunun için sipariş telefonunu aramanız yeterli.

Kartepe Tantuni Nerede? 

Müdavimlerimiz zaten bu sorunun cevabını biliyoruz. Her yıl kayak tatili için ilçemizi ziyaret eden yerli ve yabancı turistler de yine müdavimimiz haline geldiğinden Kartepe Tantuni sipariş hattını da aktif olarak kullanıyor. Ancak bilmeyenler için kısaca bilgi verelim. Kartepe Tantuni, Kocaeli’nin Kartepe ilçesine bağlı Köseköy mahallesinde yer alıyor. Köseköy tantuni siparişi denildiğinde de akla gelen isim olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Siz de böyle bir tanımlama duyduğunuzda, Kartepe Tantuninin meşhur ve lezzetli dürümlerini hatırlamalısınız. Sipariş vermek için ise hiç beklemenize gerek yok. Sadece bir telefon kadar uzağınızdayız. Tantunilerimiz de öyle… Köseköy yemek sipariş tavsiyesi isteyenlerin en sık karşılaştığı tavsiye olmaktan da oldukça gururluyuz. Bu bölgede Mersin’in benzersiz tarifini yaşatıyoruz ve Tantuni severlerin memnuniyeti de bizi motive ediyor. Siz de bu bölgede yaşıyorsanız ya da yolunuz Kartepe’ye düştüyse, kesinlikle özel Tantunimizi denemelisiniz.

Kartepe Köseköy Yemek Nerede Yenir?

Kartepe ilçesi, hızlı gelişimi ile son yıllarda dikkatleri üzerine çekiyor. Beraberinde Köseköy de yoğunluğunu artırıyor. Peki, bu bölgede yemek nerede yenir? Yani Kartepe Köseköy yemek nerede yenir sorusunun pratik ama lezzetli bir cevabı var mıdır? Olmaz mı hiç? Kartepe Tantuni. Siz hiç Tantuni sevmeyen birini duydunuz mu? Duyamazsınız. Çünkü hemen hemen herkes baharatlar ile lezzetini zirveye ulaştıran, piyazı ve acısı ile yemek yemeyi bir keyfe dönüştüren Tantuniyi sever. Bu lezzete hayır diyebileni henüz duymadık. Dolayısıyla da kalitesi ve lezzeti ile ün salmış olan Kartepe Tantuni, sorunuzun tek cevabı olacaktır. Kartepe Köseköy yemek nerede yenir sorusuna verilecek en güzel, en güvenilir ve en lezzetli cevap…

Kartepe Köseköy’de yemek sipariş etmek

Bazı günler çok yorgun oluyoruz da yemek yapmak yerine dışardan söylemek istiyoruz. Bazen sadece canımız değişik bir şeyler yemek istiyor. Bazen ise durduk yere aklımıza Tantuninin nefis kokusu, tadı ve lezzeti düşüyor. Sonuç olarak her hâlükârda yolumuz Kartepe Tantuni’ye düşüyor. Çünkü yemek sipariş etmenin en pratik hali… Bu bölgede, yemek yenilebilecek restoran sayısı çok da azımsanacak gibi değil. Yani hem fast food hem de klasik restoran alternatifi oldukça fazla. Bununla birlikte hem hızlı olsun, hem pratik olsun, hem de tadına doyulmasın derseniz, hızlıca da elime ulaşsın istiyorum diyorsanız, işte o zaman doğru seçenek belli. Bu bölgede çokça bulunan restoran alternatiflerinden, sadece kısıtlı bir kısmı sipariş alıyor. Köseköy yemek sepeti siparişinde de ön planda Kartepe Tantuni’yi görebiliyorsunuz. Dolayısıyla da Kartepe Köseköy’de yemek siparişi denildiğinde cevap çok basittir. Kartepe fast food restoranı olarak her zaman hizmetinizde ve hatta bir telefon kadar uzağınızda.

Popüler bölgenin popüler yemeği

Kartepe, son yıllarda adeta zirvesini yaşıyor. Çokça ziyaretçi alan, çokça sevilen ve aldığı göçlerle de gelişen bir bölge. Böylesine bir alanda lezzetli yemeğe ulaşmak ise çok zor olmamalı. Kartepe Tantuni tam da bu noktada karşınıza çıkıyor. Köseköy yemek sepeti alternatifleri arasında öncelikli olarak yer alan ve ilk tercihlerden biri olan Tantuni, gününüzü güzelleştirecek bir seçim. Ünü son zamanlarda artmış olan Kartepe Köseköy’de yemek sipariş tavsiyesi olarak sık sık bu ismi duyarsınız. Kısacası Tantuni denemeden buradan ayrılmanız öyle pek de kolay görünmüyor.

Kartepe’de Gezi ve Yemek

Kartepe, müthiş bir doğal güzelliğe sahiptir. Bu özelliği ile özellikle İstanbul ve Bursa gibi yakın ve büyük şehirlerden çokça ziyaretçi alır. Peki, gelen turistler burada ne yapıyor, ne yiyor, nereye gidiyor? Bölgenin sık ziyaret edilen noktalarının başında şüphesiz ki Kartepe Kayak Merkezi geliyor. Ardından ise Ormanya, Kuzuyayla Tabiat Parkı ve Suadiye Tabiat Parkı sıralanabilir. Bunların dışında daha nicesinden söz edebiliriz. Bu bölgeyi keşfetmek için gelen turistlerin, doğanın enerjisi ve güzelliği karşısında lezzetli yemeklerle mola vermek istemesi ise son derece doğal. Eğer hem hızlı, hem de lezzetli bir şeyler yiyelim diyorsanız zaten şüphesiz ki seçiminiz belli. Kartepe Köseköy yemek sipariş alternatifleri arasında ilk akla gelen Kartepe Tantuni hizmetinizde. Tantuninin baharatlı, yağlı ve nefis lezzeti size hem enerji verecek, hem de keyif. Dostlarla yenecek pratik bir yemek alternatifi olduğu da kesin.

Örneğin; Kayak merkezine doğru yola çıktığınızda, açlığınızı giderecek nefis bir lezzeti de yanınıza alabilirsiniz. Belki tabiat parkında yapacağınız küçük ve hızlı bir pikniği Kartepe Tantuni’nin nefis dürümleri ile keyifli hale getirebilirsiniz. Eğer ilçede konaklıyorsanız, hiç zahmete girmeden sipariş de verebilirsiniz. Sipariş telefonunu kullanarak kolayca yemeğinizi sipariş edebilir, evinizde Tantuni keyfi yapabilirsiniz. Köseköy yemek sepeti üzerinden de kolayca bu alternatife ulaşacak ve sipariş oluşturabileceksiniz. Kartepe Tantuni sipariş hattı ise her zaman hizmetinizde. Yani lezzetli bir şeyler aradığınızda, öyle çok zaman kaybetmenize gerek yok.

SİZDE HEMEN ŞİMDİ SİPARİŞ VERİN!