Kartepe Tantuni Sipariş Hattı | Paket Servis | 0(531) 828 0041

Kartepe Tantuni Sipariş

Kartepe Tantuni Sipariş

Uzun yıllardır tantuniye ev sahipliği yapmakta olan ilimiz Mersin’in geleneksel usullere uygun olarak üretilen birbirinden lezzetli tantuni çeşitlerimizle; Kartepe tantuni sipariş hattı olarak hizmetlerimize devam etmekteyiz. Yöresel lezzetlerimizi hak ettiği yerde tutmak ve sofralarımızın lezzeti yiyeceklerinden birisi olan tantuniyi ileri zamanlara taşımak için aslına uygun olarak ve kaliteli bir biçimde hazırlamaktayız.

Tantuni ülkemizde Mersin yöresi ile bilinen ve Yörük kültüründen türediği tahmin edilen; bununla birlikte Türkmenlerden gelmiş olabileceği de söylenen leziz bir dürüm çeşididir. Aslı lavaş ile yapılmakla birlikte isteğe göre çeşitlenerek ekmek arası olarak da tercih edilmektedir.

Tantuni sipariş verilirken lavaşlı ya da ekmekli şekilde tercih edildiği söylenebilir. Bununla birlikte güler yüzlü personelimiz hızlı ve kaliteli hizmet anlayışımızla gece ikiye kadar hizmet sunmaktayız. Eve sipariş vermek isteyenler için internet üzerinden kolaylıkla ulaşılabilir konumdayız. Getir Yemek ve Yemek Sepeti aracılığıyla kolaylıkla sipariş verebilir; kısa süre içerisinde dumanı üstünde sıcacık tantunilerinizi afiyetle yiyebilirsiniz.

Özellikle geleneksel tatlarımız dan birisi olan tantuninin son dönemlerde yalnızca Mersin yöresinde değil tüm ülke çapında sevilerek tüketildiği bilinmektedir. 1980’li yıllardan itibaren tüm ülkede yayılan ve günümüzde en sevilen yerli sokak lezzetlerinden birisi olarak ön plana çıkan tantuninin haklı şöhreti bilinmektedir.

Hem Mersin yöresinde hem de Antakya yöresinde meşhur olan tantuninin bu yörelerde yapım biçimi farklıdır. Mersin yöresinde yapılan farklı bölgelerde daha yaygın olmakla birlikte Antakya yöresinde de satır kıyması şeklinde farklı bir sunum tekniği uygulanmaktadır. Kartepe tantuni olarak; geleneksel yapım biçimlerine sadık kalmakla birlikte, lezzetli yemeğimizi başarılı bir şekilde sunmaktayız.

Yanında limon ve turşu biber eşliğinde servisi yapılan tantuninin yoğurtlu çeşitleri de son dönemlerde severek tüketilmektedir. Yoğurtlu tantuninin sunumu servis şeklinde olmakta ve dürüm tantuniye göre farklılık göstermektedir. Lokmalar halinde kesilen dürüm tantuninin üzerine süzme yoğurt ve sos olarak biberli yağ dökülür. Bambaşka bir lezzet ortaya çıkaran yoğurtlu tantuni çeşitleri de denemeye değerdir.

Tavuk Tantuni

Tantuni siparişi verilirken lavaş ya da ekmek tercihi olmakla birlikte; son zamanlarda beyaz etle yapılan tavuk tarifiyle ön plana çıkmaktadır. Dolayısıyla geleneksel halde yapılan et tantuninin yanında tavuk tantuni çeşitleri de bulunmaktadır. Tantuniye sonradan eklenen; tavuklu hali de oldukça lezzetli olmakta ve yoğun talep görmektedir.

Tantuninin ev sahibi olarak bilinen Mersin’den çıkması ile birlikte; farklı yörelerde çeşitlenerek damak tatlarını şenlendirmeye devam etmektedir. Tantuni yapımına gereken özeni göstermekte ve özel bir hazırlanış biçimi bulunduğu için buna uygun ekipman ile tantuni hazırlığı gerçekleştirilmektedir. Tantuni sacları olarak bilinen ve yemeğin yanmadan ideal bir şekilde pişmesini sağlayan özel kaplarda pişirme usulüne uygun hazırlama tekniğini sürdürmekteyiz.

Kartepe Tantuni olarak tüm bu geleneksel yapım biçimlerine uygun şekilde enfes tantuni çeşitleri hazırlamaktayız. Tantuni yapan ustalar izlendiğinde devamlı olarak saçlarda karıştırdıkları tantuninin üzerine ara sıra su eklendiği görülmektedir. Tercihe göre et suyu ya da sade su eklenebilir. Bu ekleme yöntemi tantuninin püf noktalarından birisidir ve sacın yanmadan ideal şekilde pişmesi için zemin hazırlayan bir yöntemdir.

Tantuni Çeşitleri Püf Noktaları

Mersin tantuni geleneksel şekilde yapılan merkez olmak ve birlikte; şehirde özel bir tantuni yapma biçimi bulunmaktadır. Bunlardan birisi yukarıdaki su ekleme tekniği olurken bir diğeri de içerisinde pamuk yağı kullanmaktır. Müşterilerin tercih ve beğenileri doğrultusunda çeşitli şekillerde hazırlanan tantuniler; farklı damak tatlarına hitap etmektedir.

Firmamız tarafından geleneksel yapım usulüne sadık kalarak oluşturulan tantunicilerin sunumu da bir o kadar güzeldir. Tantuni kelimesinin de ortaya çıkışı hakkında Mersin kaynaklı olmakla birlikte bazı rivayetler yer alır. Bunlardan en çok bilineni Hasan adındaki bir adamın eski bir dönemde eti haşlayarak daha uzun süre dayanması için pişirmesi ve dürüm yaparak servis etmesidir.

Okul çevresinde satış yapmak istediği için eti önce haşlayıp ardından içerisinde domates, maydanoz ve soğan gibi yiyecekler dahil etti rivayetler arasınddır. Öğrencilerin gelip geçerken; sacdan çıkan ‘tan tun’ sesi üzerine; ne sattığını sormaları sonrası ‘tantuni’ cevabını verir.

Tantuni Siparişi

Köseköy istasyon tantuni başta olmakla birlikte pek çok bölgede etkin şekilde hizmet vermekteyiz. Mersin yöresi ile bütünleşen ve coğrafi işarete sahip olan tantuniyi; geleneksel yapım usullerine uygun biçimde hazırlamakta ve servis etmekteyiz. Her öğünde herkesin severek tükettiği tantuni çeşitlerini gece ikiye kadar sipariş verebilirsiniz. Yemek Sepeti ve Getir Yemek başta olmak üzere tüm iletişim kanallarımız ile hizmetinizdeyiz.

Tantuni yapım biçimi olarak kendine has özellikler gösteren ve gerek hazırlanışı gerek sunumuyla bir kültürü yansıtan yiyeceklerimiz arasında yer alır. Yerli sokak lezzetlerimizin önde gelen çeşitlerinden birisi olan ve ülkemizin her tarafında beğeni ile tüketilen tantuninin aslına uygun olarak üretimini yapmakta ve sofralarınıza ulaştırmaktayız.

Lezzetli Tantuni

Köseköy yemek sipariş başta olmak üzere pekçok bölgeye etkin şekilde servis hizmetimiz bulunmaktadır. Ülkemizde enfes sokak lezzetleri arasında yer alan; aynı zamanda geleneksel tatlarımızın renkli bir örneğini oluşturmaktadır. Geçmişten gelen bu kültürü ve birikimi taşımanın sorumluluğuyla usulüne uygun olarak titizlikle hazırladığımız tantuni çeşitlerimizle hizmetinizdeyiz.

Günümüzde hızlı yaşam şartlarına paralel olarak insanlar çabuk tüketilebilen hızlı yemekleri tercih etmektedir. Yemek çeşidi ve lezzetini barındıran ülkemiz mutfağında en güzel sokak lezzetleri ve hızlı yemekler ortaya çıkmaktadır.

Tantuni; dünya çapında sunulan hızlı yemeklerin pek çoğuna hem leziz hem de sağlıklı bir alternatif konumundadır. Türk mutfağının bu çeşitliliği ve faydalı özelliğinden yararlanarak; enfes tantuni çeşitlerini evlerinize kadar ulaştırıyoruz. İçerisinde yer alan et ve sebze ürünlerinin yanı sıra yanında sunulan limon servisi ile hem doyurucu ve besleyici hem de oldukça sağlıklı bir öğün sunulmaktadır.